راهنمای شارژ کپسول اکسیژن پزشکی

یکی از مهم ترین مسایل برای افرادی که از سیلندر های اکسیژن پزشکی استفاده می کنند موضوع شارژ کپسول های اکسیژن پرتابل و یا کپسول های اکسیژن پزشکی خانگی است. اکسیژن مورد استفاده در بخش درمان و سلامت اکسیژن با خلوص 99.999% است که باید توسط دستگاه های مخصوص پر کردن کپسول اکسیژن به داخل سیلندر های استاندارد اکسیژن تزریق شود. این دستگاه ها اکسیژن پزشکی را با فشار بین 70 تا 150 بار بسته به ظرفیت و نوع کپسول اکسیژن شارژ می کنند.

برای شارژ کپسول اکسیژن چه باید کرد؟

اگر از کپسول های پرتابل اکسیژن استفاده می کنید می توانید با در دست داشتن رابط مخصوص شارژ که در هنگام خرید از فروشنده دریافت کرده اید با یکی از مراکز شارژ کپسول اکسیژن تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید. اگر در منزل کپسول های بزرگتری دارید که قبلا با اکسیژن پزشکی خلوص بالا شارژ شده اند میتوانید طبق دستورالعمل سازنده و با استفاده از رابط مخصوص شارژ کپسول اکسیژن پرتابل عملیات شارژ مجدد را انجام دهید.

اگر از کپسول های اکسیژن پزشکی خانگی 10 و 5 لیتری استفاده می کنید، تنها راهکار تماس با مراکز شارژ اکسیژن در مناطق 22 گانه تهران بزرگ است. توجه داشته باشید که از تاریخ ساخت سیلندر شما بیش از 5 سال نگذشته باشد. همچنین در سیلندر هیچ گاز دیگری اعم از هلیوم، نیتروژن و … شارژ نشده باشد. و نیز از سلامت مجموعه شیرآلات کپسلو اکسیژن و کالیبراسیون مانومتر اکسیژن و نو بودن نازال ها و ماسک اکسیژن اطمینان حاصل نمایید. در صورتی که در هر یک از قطعات مجموعه ایرادی مشاهده می نماییید هنگام تماس با کارشناسان شارژ اکسیژن حتما موارد را اطلاع دهید تا تمهیدات لازم صورت گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات کاربران (1)

حامد بخشایش

امکان استفاده از کپسول اکسیژن برای حیوانات خانگی وجود داره؟